14.12.2012 – Manifestacja Antykomunistyczna w Chełmie

10 Sty

W drogę do Kredowej Stolicy wyruszamy z Lublina z dość dużym zapasem czasu, w liczbie 5 osób. Owy nadmiar czasu okazał się jednak prawdziwym błogosławieństwem, gdyż auto sprawia nam niespodziewane problemy i do Chełma dojeżdżamy na spalonym sprzęgle, nieco opóźnieni.

Po dotarciu do miasta, w pośpiechu udajemy się na zaplanowane miejsce manifestacji – chełmski deptak.
Pomimo późnej godziny, fatalnych warunków pogodowych, oraz przeprowadzonego przez CBŚ, pokazowego nalotu na mieszkania organizatorów, na miejscu melduje się około 100 osób – poza mieszkańcami Chełma, obecni byli także nacjonaliści z Łęcznej, Stalowej Woli oraz z Rzeszowa – wszyscy w różnym przekroju wiekowym.
Na miejscu zwieramy szyki, odpalamy pochodnie i ruszamy głośno manifestując nasze niezadowolenie oraz „miłość” m.in. do Jaruzelskiego, Tuska i Michnika. Dominują hasła antykomunistyczne i antysystemowe.
Manifestacja kończy się w parku, gdzie pod pomnikiem Armii Krajowej zostały wygłoszone 2 przemówienia, oraz odśpiewany został hymn.
Wielkie podziękowania i pozdrowienia dla chłopaków z Chełma którzy pomogli nam zdiagnozować usterkę oraz odwieźli nas do knajpy, w której to w miłej atmosferze, spędziliśmy najbliższe godziny, w oczekiwaniu na auto do holowania. 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: