IV manifestacja poparcia dla serbskiego Kosowa, Warszawa – relacja.

17 Lu

ObrazekNa sobotnią manifestację postanowiliśmy zorganizować wyjazd busem. Mimo kilku dość istotnych i niezależnych od nas problemów, udało nam się ostatecznie wynająć autokar.
Z Lublina wyjechaliśmy w 22 osoby, w tym 2 Kolegów z “Narodowej Łęcznej”.

Manifestacja zaplanowana była na godzinę 17, ale podróż zaplanowaliśmy tak, by dotrzeć do Warszawy z odpowiednim zapasem czasu. Niestety, z powodu złośliwości warszawskich szeryfów, którym widocznie nie spodobał się nasz wygląd, zapas ten okazał się niewystarczający. Na całe szczęście, pomimo dość dużego spóźnienia ( 30 minut ), demonstracja nie zdążyła jeszcze na dobre wystartować.

Gdy dotarliśmy na miejsce, wszyscy manifestujący ustawieni byli już pomiędzy bannerami a cały pochód był gotowy do wyjścia, co wkrótce nastąpiło.
Na manifestacji oprócz języka polskiego, tradycyjnie można było usłyszeć rozmowy prowadzone w języku serbskim. Wśród manifestantów dostrzec można było Autonomicznych Nacjonalistów z Warszawy, Radomia, Wielkopolski oraz Wrocławia, MW, NOP, OSN, Niklot oraz “Narodowy Rzeszów”. Wszystkich manifestujących ogółem, ponad kilkaset osób.

Pomimo zwiększonej koncentracji sił milicji (niemal jak na Euro 2012 lub Marsz Niepodległości), podczas manifestacji obyło się bez żadnych nieprzyjemnych incydentów. Marsz zakończył się pod przestawicielstwem Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, gdzie zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia.
Po zakończeniu demonstracji postanowiliśmy zrobić sobie mały spacer po Warszawie, a następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lublina.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: