Narodowe Święto Pracy w Warszawie – lubelskim okiem

3 Maj

miniJeszcze kilka lat temu, mało kto przypuszczał, że polscy nacjonaliści będą obchodzić uroczystości Święta Pracy.
1 Maja, święto, które zostało zawłaszczone przez czerwoną lewicę, kojarzyło się bowiem ze spektaklem propagandowym polskiego komunizmu – z nudnymi i patetycznymi pochodami, które miały na celu stworzenie iluzji szczęścia i dobrobytu.
Po 25 latach od upadku PRL, propaganda fałszywego sukcesu, w odmienionej, medialnej formie trwa dalej. W tym roku data Święta Pracy zbiegła się z 10. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Od pewnego czasu możemy oglądać w TV, fantastyczną reklamę, która stara się nam pokazać jak bardzo (rzekomo na lepsze) zmienił się nasz kraj dzięki członkostwu w UE. Rządowy spot kosztował podatników 7 milionów złotych, ale to tylko niewielka część pieniędzy, które cyklicznie są wydawane na promocje UE.

Tegoroczny marsz, którego motywem przewodnim było hasło „Nie chcemy emigrować za pracą”, przyciągnął ponad pół tysiąca uczestników z całej Polski. Poza gospodarzami z Warszawy, obecni byli także Autonomiczni Nacjonaliści z Chełma, Częstochowy, Łodzi, Radomia oraz z Wielkopolski, przedstawiciele organizacji narodowych: NOP, Niklot oraz MW oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Hasła wznoszone na manifestacji nawiązywały zarówno do wspomnianej wyżej akcesji Polski do UE, ale i przede wszystkim do aktualnej sytuacji w jakiej znalazł się nasz kraj. Korupcja, bezrobocie, emigracja zarobkowa, nadmierny rozrost biurokracji oraz struktur milicyjnych, praca w zagranicznej korporacji za 1400 złotych oraz dziesiątki innych, powiązanych z wymienionymi problemów, to rzeczywistość z którą spotykamy się na codzień. Hasła wznoszone na manifestacji nawiązywały właśnie do tych problemów.

Na warszawską manifestacje zabraliśmy nasz banner z hasłem „USA – Imperium Zła”. Stany Zjednoczone to nie tylko agresywne imperium, które militarnie podbija, dzieli i rządzi. Neokolonializm w amerykańskim wydaniu, to przede wszystkim wyniszczenie gospodarcze. Amerykańskie korporacje wyniszczają naszych rodzimych przedsiębiorców oraz pracowników. To wielkim, zachodnim koncernom zawdzięczamy  oszustwa podatkowe, zatrudnianie za 1400 złotych netto oraz upadek wielu drobnych, polskich firm. To Stanom Zjednoczonym zawdzięczamy finansowy kryzys, który doprowadził do bankructwa Cypr, Grecje i Islandie, a znacząco przyczynił się do redukcji inwestycji w całej Europie. Uważamy, że polityka Stanów Zjednoczonych oraz amerykańskich koncernów to znaczący czynnik składowy sytuacji, w której znaleźli się wszyscy emigrujący na Zachód Polacy. W dzisiejszej Polsce człowiek, który chce kupić mieszkanie oraz utrzymać dom i rodzinę, musi albo zadłużyć się i zostać do końca życia niewolnikiem banków, albo wyjechać za granicę, w nadziei, że zarobi chociaż część potrzebnych mu pieniędzy… Różne rządy, zawsze dużo mówiły o polityce pro-rodzinnej, ale jak zachęcić ludzi do zakładania rodzin, kiedy ci ludzie nie mają nawet żadnych perspektyw ani możliwości godnego życia we własnym kraju?

Kilka zdjęć :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
manifa7
Zachęcamy do zapoznania się z obszerniejszą relacją :

http://autonom.pl/?p=8871

Zdjęcia pobrane z :

http://www.facebook.com/NaPoziomie
http://www.facebook.com/Stowarzyszenie.Niklot
http://drogalegionisty.pl
http://www.vice.com/pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: