Sport, zdrowie, nacjonalizm! – Turniej w Częstochowie

24 Sier

999
Korzystając z zaproszenia nacjonalistów z Narodowego Frontu Częstochowa, nasza skromna delegacja wzięła udział w turnieju piłkarskim, który zorganizowany został z okazji piątej rocznicy działalności NFC. Przez turniej przewinęło się kilkadziesiąt osób, w zawodach sportowych wzięło udział 8 drużyn z 3 krajów. Oprócz naszej ekipy i dwóch drużyn gospodarzy, na boisku walczyli także nacjonaliści z Wrocławia, Torunia, Stalowej Woli, z czeskiej Ostrawy oraz słowaccy nacjonaliści z organizacji „Slovenská pospolitosť”.
Sam turniej przebiegał w fantastycznej atmosferze. W przerwie pomiędzy meczami można było pogawędzić ze znajomymi z innych miast lub zregenerować siły przy grillowanej kiełbasce lub czeskiej oranżadzie. Sportowa rywalizacja stanęła na dosyć wysokim poziomie, lecz dzięki dwóm pewnym zwycięstwom (ze Słowakami i Stalową Wolą), udało Nam się wejść do półfinału, w którym po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu, przegraliśmy z Toruniem 1-0. W ostatnim meczu (o trzecie miejsce) udało nam się ponownie wygrać z chłopakami ze Stalowej i do Lublina wracamy z trzecim miejscem na podium. Drużyna naszych kolegów z Wrocławia okazała się bezkonkurencyjna natomiast drugie miejsce zajął zespół reprezentujący toruńską Inicjatywę Narodową.
Po wręczeniu dyplomów oraz wspólnym, pamiątkowym zdjęciu, część uczestników udała się na pielgrzymkę do pobliskiej restauracji, a część w drogę powrotną do domu.

Warto dodać, że turniej w Częstochowie był doskonałą okazją do integracji naszego środowiska. Integracją w pozbawionym patologicznego wydźwięku, czystym znaczeniu tego słowa. Wszyscy uczestnicy turnieju (zarówno ci czynni oraz kibice) udowodnili, że nie potrzeba hektolitrów wódki lub innych dopalaczy, by bawić się znakomicie.
Chcielibyśmy podziękować zarówno organizatorom, jak i wszystkim uczestnikom za wspaniały klimat oraz wyrażamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy razem mogli wznieść okrzyk „Sport, zdrowie, nacjonalizm!”

grupowe
 turniej
dyplom

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: