Co można mówić, a czego nie – nowy regulamin biblioteki w Tomaszowicach

17 Wrz

ecc7421f34cb1e78c2f558439df97c18„Polskę stać na uchodźców. Jesteśmy gotowi przyjąć 30 tys. osób” – słysząc tego typu pomysły, niektórym ludziom otwiera się przysłowiowy nóż w kieszeni. Zwłaszcza na prowincji, gdzie bieda, bezrobocie i brak perspektyw wycięły głębokie blizny w życiu niejednej rodziny. Emigracja zarobkowa i rozłąka, niedożywione dzieciaki z biednych rodzin, które zamiast jechać na wymarzone wakacje, pomagają rodzinie przy żniwach lub dorabiają na zbiorach owoców – takie są realia polskiej wsi, witamy w Tomaszowicach.
Tutaj nikt przy zdrowych zmysłach nie pomyślałby o sprowadzaniu i utrzymywaniu jakichkolwiek imigrantów – są pilniejsze potrzeby, na które i tak rzekomo brakuje pieniędzy. No i tak właściwie.. po co samemu sprowadzać na siebie problem?

I w tym momencie pojawia się klasyczny motyw „lewicowej intelektualistki”, która z postępowej i nowoczesnej stolicy niesie swój internetowy kaganek oświaty pod strzechę tomaszowickiej biblioteki. Na jednym z portali społecznościowych, na oficjalnym profilu tomaszowickiej biblioteki, Monika Sznajderman udostępniła nudny artykuł znanego i nielubianego szmatławca z czerwoną kartką, w którym autor dowodził, że Polskę rzekomo stać na sprowadzenie i utrzymanie ponad 30 tysięcy imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz z Afryki.
Odmiennego zdania na ten temat była pracowniczka tomaszowickiej biblioteki, która w przypływie emocji skrytykowała post entuzjastki multikulturalizmu. Jak to dalej w takich sytuacjach bywa, sprawa nabrała rozgłosu, opisana została w mediach w bardzo tendencyjny sposób, a sama pracowniczka – dyscyplinarnie zwolniona. Jakby tego było mało, sprawą zajęła się już prokuratura, która z urzędu wszczęła postępowanie ws. „znieważenia grupy osób z powodu ich przynależności narodowej”.

Kajdany politycznej poprawności coraz mocniej zaciskają się wokół rąk polskiego społeczeństwa. Wolność słowa nie jest powszechnym prawem każdej jednostki, stała się przywilejem dla nielicznych – przede wszystkim dla klakierów władzy i cerberów politycznej poprawności oraz dyskursu demoliberalnego.

Media o sprawie: http://www.kurierlubelski.pl/artykul/8010992,bibliotekarka-z-tomaszowic-zwolniona-za-wpis-o-uchodzcach,id,t.html?cookie=1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: