Inicjatywy lokalne i Autonomiczny Nacjonalizm, czy oficjalne organizacje?

14 Sty

Obrazek

W praktycznie każdym mieście wojewódzkim funkcjonują rozmaite organizacje promujące nacjonalizm, odwołujące się zazwyczaj do tradycji endeckich i narodowo – radykalnych.

Tutaj można wymienić kilka różnych organizacji, lecz największymi wpływami cieszy się duet MW i ONR oraz odseparowany od nich NOP.
Historia tych organizacji (zwłaszcza dwóch pierwszych) jest dość długa, i każda z nich odnosząc sukcesy, odegrała niewątpliwie wielką rolę w popularyzowaniu idei narodowej w naszym kraju, dalej inspirując kolejne pokolenia młodych patriotów.
Struktury tych organizacji nie są złożone identycznie, lecz mają wiele wspólnych cech – są zhierarchizowane i koordynowane przez krajowy zarząd. Mają także swoje programy i deklaracje ideowe, które ich członkowie zobligowani są akceptować poprzez swą przynależność. Takie organizacje dbają także o swój publiczny wizerunek i zmuszone są zaniechać pewnych form działalności czy odcinać się od niektórych działań swoich członków lub sympatyków.

Całkowitą swobodę w tych kwestiach reprezentuje Autonomiczny Nacjonalizm oraz wszelkie lokalne inicjatywy, których cały zapał skupiony jest na konkretnie ukierunkowanym aktywiźmie, bez oglądania się na partyjne programy ideowe czy pijar organizacji.
Streetart, który często jest postrzegany jako wandalizm, czy „sportowe” atrakcje z udziałem członków, zawsze negatywnie oddziaływują na wizerunek organizacji, która stara się zdobyć szersze poparcie społeczne. W małej, nieformalnej grupie osób nikt nie dba o dobrą opinie w mediach, czy o ocenę „ekspertów”.

Jeszcze inna sytuacja jest w mniejszych miastach. W takich miastach nie działają zazwyczaj większe organizacje. A nawet jeśli działają, to podporządkowane są zarządowi z większego miasta, gdzie odbywa się większość akcji. Taka sytuacja nie sprzyja w szczególny sposób działalności na lokalnym podwórku. A przecież w każdym mieście powinno się dbać o promocję ważnych dla Nas wartości. Inicjatywy lokalne zawsze przyciągają także szersze grono zainteresowanych. Nie we wszystkich osobach płomień idei płonie na tyle silnie, by zmobilizować się do częstego i regularnego odwiedzania miasta oddalonego o np. 100km, by aktywnie uczestniczyć w życiu organizacji. By osiągnąć maksimum efektywności w promowaniu nacjonalizmu, powinno się tworzyć lokalne inicjatywy o profilu narodowym, i aktywnie działać na własnym podwórku. By zwiększyć różnych spektrum naszych akcji, warto zapraszać grupy nacjonalistów z sąsiednich miast, lecz nie warto uzależniać od nich aktywności w swoim mieście!

SUPPORT YOUR LOCAL AUTONOMOUS NATIONALISTS !

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: